E-booki

Zrób startup DOBRZE!

Baza wiedzy o świecie startupowym dla osób, które zaczynają przygodę z biznesem. Zrób startup DOBRZE! to seria e-booków przygotowana z myślą o osobach, które zaczynają działać w świecie startupowym i chcą zgłębić wiedzę na różne aspekty związane z prowadzeniem innowacyjnego biznesu. To krótkie przewodniki dające wskazówki, jak pracować z pozostałymi podmiotami tworzącymi ekosystem startupowy: inwestorami, przedstawicielami biznesu i korporacjami, samorządowcami, mediami czy przedstawicielami środowiska naukowego.

Legal Guide to AI

W zeszłym roku sztuczna inteligencja mocno namieszała w świecie nowych technologii i biznesu czy naszym codziennym życiu. Teraz pojawia się coraz więcej pytań o jej efektywne i etyczne wykorzystanie. Jednym z obszrów wymagających szybkiego działania jest prawo. Jakie obecnie obowiązują przepisy i regulacje w kontekście AI? Tego dowiecie się z naszego e-booka, którego przygotowaliśmy we współpracy z kancelarią prawną Leśniewski, Borkiewicz, Kostka & Partners. Zachęcamy do lektury!

Partner merytoryczny: Leśniewski, Borkiewicz, Kostka & Partners.

Wydawca: Silesian Startup Foundation

Rok wydania: 2024

Jak unikać błędów w procesie sprzedażowym?

Nieodłącznym elementem prowadzenia jakiejkolwiek działalności biznesowej – niezależnie od motywacji jej rozpoczęcia – jest generowanie zasobów finansowych, dzięki którym dalsze rozwijanie innowacyjnych pomysłów będzie możliwe. Idealnie byłoby, gdyby środki pieniężne pochodziły ze sprzedaży produktów lub usług. Właśnie z myślą o osobach zmagających się na etapie sprzedaży, przygotowaliśmy niniejszego e-booka. Zachęcamy do lektury!

Partner merytoryczny: co.brick

Wydawca: Silesian Startup Foundation

Rok wydania: 2023

Jak rozpisać pomysł na Business? Przewodnik po Business Model Canvas

Kiedy w naszej głowie pojawia się pomysł na innowacyjny produkt lub usługę, najczęściej jest on niesprecyzowany, a nawet chaotyczny. Wręcz mówi się, że sam pomysł nie ma żadnej wartości dopóki nie zacznie się go realizować. A sztuką jest ten pomysł opisać, rozebrać na części pierwsze i zrozumieć, co jest potrzebne, aby faktycznie doszedł do skutku. Jak to zrobić? W tym e-booku można znaleźć kilka podpowiedzi.

Partner merytoryczny: co.brick

Wydawca: Silesian Startup Foundation

Rok wydania: 2023

Dobre relacje z inwestorami

Rozwijanie startupu to maraton, a nie sprint. Oznacza to tyle, że czasem przez przynajmniej kilka lat trzeba współpracować z osobami, które zostaly zaproszone do realizacji projektu. Jak współpracować z podmiotami, które przekazują kapitał finansowy? W tym e-booku można znaleźć kilka ciekawych informacji na temat budowania relacji na poziomie startup-inwestor.

Partner merytoryczny: Perspecto, KTW.Legal, RKK VC, Evig Alfa

Wydawca: co.brick

Rok wydania: 2022

Przygotowanie do rozmów z inwestorami

Nieodłączną częścią świata startupów jest środowisko inwestorów – podmiotów mających możliwość finansowego wsparcia innowacyjnie technologicznych rozwiązań. Tutaj jednak od razu pojawia się pytanie, jak nawiązać relacje z predstawicielami funduszy, które doprowadzą do owocnej współpracy? Kilka podpowiedzi w tej kwestii można znaleźć właśnie w tym e-booku.

Partner merytoryczny: startup.pfr.pl, BTLA, SPIN-US, Terra Seed, EduLab

Wydawca: co.brick

Rok wydania: 2022

Zbiór zasad o compilance

Kto przynajmniej raz zmagał się z bałaganem w papierach, rachunkach czy dokumentach? Komu zdarzyło się nie dopilnować ważnego terminów? Kto otrzymał choć jedne ponaglenie bądź upomnienie z urzędu? Ten e-book jest dla tych, którzy chcieliby działać w uporządkowanym systemie, ustrukturyzowanych procedurach i z posprzątanymi plikami.

Partner merytoryczny: B2R Law

Wydawca: co.brick

Rok wydania: 2022

Podstawowe aspekty prawne

Pierwszy z serii e-booków opisuje podstawowe aspekty prawne, które powininen znać każdy, kto myśli o założeniu biznesu. To fundamentalne aspekty dla prawidłowego funkcjonowania firmy. Zatem jeśli chcesz wiedzieć, jak skutecznie ochronić swój pomysł, czym jest know-how przedsiębiorstwa albo jaką formę prawną wybrać dla startupu, koniecznie przeczytaj tę publikację.

Partner merytoryczny: B2R Law

Wydawca: co.brick

Rok wydania: 2022

Partnerzy

Partnerzy e-booków, które zostały przygotowane w w 2023 roku.

Gosia Skorupa

Ecosystem Lead w Silesian Startup Foundation

Chcesz zrealizować projekt w ramach ekosystemu innowacji? Skontaktuj się!